• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

/Files/images/Рисунок19.jpg

Добридень, шановне товариство!

У минулому українського народу було таке неповторне і легендарне явище, як Запорозька Січ. Це про неї М.Гоголь писав: « Так ось вона Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі горді й дужі, як леви! Ось звідки розвивається воля й козацтво на всю Україну!»

Ще в сиву давнину люди знали про нерозривний зв’язок минулого, теперішнього і майбутнього,а в тому, що відбувається зараз, народжується майбутнє. Я, Огієвич Ірина, отаман Двірківщинської Козацької Республіки, яку маю честь представити шановному товариству.

На межі Київської ,Полтавської ,Черкаської таЧернігівської областей знаходиться мальовнича Яготинщина, а неподалік - невеличке село Двірківщина, у якому живуть нащадки запорозьких козаків Двірка та Ворони.

24 роки тому в Двірківщинській школі було засновано Козацьку Республіку, засновником і натхенником якої був і залишається вчитель історії, захисту Вітчизни, керівник гуртка «Козацька школа» Шевченко Валерій Володимирович. Козацька Республіка – це самодіяльна дитяча організація, яка будує свою роботу на принципах добровільності, демократії і самоврядування. Її вищим органом є Велика Рада Козацької Республіки – загальне зібрання козаків і козачок, яке вирішує питання організації життя в республіці. Усю роботу спрямовує Генеральна старшина, до складу якої входять представники кожного куреня (учні 5-11 класів). Робота спрямована за п’ятьма напрямками:

- вивчення історії козацтва;

- відродження та збереження народних традицій;

- вивчення пісенного фольклору про козацтво;

- збирання матеріалів до вивчення творів образотворчого мистецтва з історії України доби козаччини;

- дослідження ролі спорту і фізичного виховання в житті козаків,використання його для власного фізичного розвитку.

Учні середньої та старшої школи нашого навчально-виховного комплексу об’єднані в курені. Кожен курінь має своє гасло, хоругву та носить ім’я обраного козацького лідера. Нині наша республіка складається з шести куренів.

Виконавчим орган самоуправління республіки є Генеральна Старшина, до складу якої входять:

Отаман

Керує роботою Генеральної Старшини

Осавул

Відповідає за дисципліну

1 помічник

Відповідає за чергування куренів

2 помічник

Відповідає за відвідування козаками школи

Писар

Відповідає за навчання

1-й помічник

Відповідає за культмасову роботу

Літописець

Збирає матеріали з історії та сьогодення республіки

Хорунжий

Відповідає за козацьку хоругву, несе її під час урочистостей

Обозний

Відповідає за трудову діяльність козаків

Скарбник

Відповідає за матеріальні цінності

Суддя

Відповідає за дотримання козаками Статуту школи та законів лицарської честі

Щороку 14 жовтня збирається Велика Рада Козацької Республіки для посвяти п’ятикласників у козачата та обрання Генеральної Старшини. Класи-курені шикуються у Велике козацьке коло із хоругвами, на яких зображено герби гетьманів, імена яких носять курені, почергово називають імена гетьманів, виголошують курінні гасла та виконують курінні пісні

Щоб стати козачатами республіки, п’ятикласники ретельно готуються, а саме:

  1. Вивчають історію козацтва, свій родовід, закони лицарської честі.

ЗАКОНИ ЛИЦАРСЬКОЇ ЧЕСТІ

  1. Люби Україну.
  2. Шануй віру і звичай свого народу.
  3. Вивчай історію, подавай приклад у навчанні.
  4. Гартуй характер і волю.
  5. Будь невтомним і мужнім у походах.
  6. Понад усе цінуй козацьку честь.
  7. Будь чесним і працьовитим
  8. Ніколи не кривдь слабших, а допомагай їм.
  9. Шануй предків.
  10. Поважай старшину, яку обирав.
  1. Виготовляють родинні дерева.
  2. Вивчають козацькі пісні, курінне гасло.
  3. Виготовляють курінну хоругву.
  4. Тренуються, щоб вдало подолати смугу перешкод «Дороги на січ».

За згодою товариства у Великому колі юним козачатам вручається грамота, яка стверджує, що ця законна людина подолала нелегкі дороги до козацького братерства. Серцем і душею торкнулася вольності та мужності козацької і дала слово кожним днем своїм наступним трудитись задля своєї Вітчизни аби продовжувався рід та слава козацька.

Далі відбуваються вибори отамана Козацької республіки. Претенденти на цю посаду виходять з кола, щоб довести, що ні словом, ні діями не впливають на результати голосування. Кандидат, який набрав більшість голосів, стає отаманом. Йому вручається булава, від якої він, за звичаєм, двічі відмовляється, а за третім разом погоджується і дякує товариству.

/Files/images/Рисунок41.jpg

Після Великої Ради козачата проходять «Дорогу на Січ». Це змагання, під час яких кожен курінь повинен подолати низку перешкод: переправи через «болото», рівчак, по колоді, «маятником», орієнтування на місцевості; стрільба з пневматичної зброї та лука. Перемагає той курінь, який швидше від усіх здолає перешкоди і допустить якомога менше помилок.

/Files/images/Рисунок40.jpg

Закінчується Велика Козацька Рада спільним кулішем.

Стала доброю традицією участь козаків Двірківщинської республіки у вишкільних наметових таборах: «Скаутвіль», «Трахтемирівська Січ».

Під час таборування «Трахтемирівська Січ» проводилися: відкриття табору та ознайомлення з історією цієї місцевості - екскурсія «Від Трипілля до Букринського плацдарму», заняття з техніки пішохідного туризму, навчальні стрільби з луків та пневматичної зброї, учасники вивчали та співали козацькі пісні на сучасну тематику, здійснили водний вишкіл на байдарках – похід по Дніпру до урочища Монастирьок та підніжжя Батурової гори.

Кiлькiсть переглядiв: 486

Коментарi